16 Ekim Terazi Burcunda Yeni Ay

16 Ekim akşamı TS ile 22:32 civarı 24°Terazi burcunda Ay ve Güneş kavuşacaklar. Mars Koç burcunda, Merkür Akrep burcunda retro. Mars, 2014 ve 2015 yıllarında Koç burcunda gerçekleşen dörtlü tetrad tutulum bölgesini tarıyor. Ağırlıksal olarak 2014 yılı ve takip eden süreçten gelen tamamlanmalar takibinde yeni başlangıçlar sunan farklı bir yeni ay var karşımızda. Oldukça karmik çalışan bir derece ve süreci karmik olarak tamamlayan bir yeni ay dönemindeyiz arkadaşlar.

Retro Mars yanan yolun karşısında, retro Merkür yanan yolun üzerinde ve Ay Güneş ise yanan yolun en karmik derecelerinden birinde. Bitiremediğimiz, özümseyemediğimiz, uyumlanamadığımız konular gündeme gelerek, sürüncemede kalmış konuları tamamlatacak gibi görünmekte.

Takımyıldız yöneticileri Merkür ve Mars her ikisi de retro. Yeni girişimlerden ziyade mevcut durumlarla ilgili yeni gelişmelerle karşılaşacağımızı gösterebilir. Uranüs’ün Merkür ile karşıt açıda olması şuanımızı bir şekilde etkileyen, anlaşmaları bozan, rutin programlarımızı engel ya da erteleyen ani durumlarla karşılaşacağımızı göstermekte. Yani denge ve istikrar yaratmak için elverişli zamanlarda değiliz. Süreç içinde geleceğe odaklanmak yerine şuan gündemimizi bir şekilde etkileyen konulara odaklanmalı, uzun vadeli işlere girişmemeliyiz. Süreç biraz kaotik olabilir.

Öte yandan işaretçimizin de Merkür olması ve Acrux sabit yıldızıyla kavuşarak gerilemesi durumu da var. Acrux aslında motivasyon veren sabit yıldızlardan biridir. Olumlu manada düşüncelerimizi, konsantrasyon yeteneğimizi kullanarak zorlu durumlar karşısında mücadele ruhu bulmamıza destek verebilir. Dayanma gücü ve sabır gibi etkileden destek alabiliriz. Fakat Acrux’un gölge tarafı ki şu dönem Uranüs etkisi ile gölge enerjileri çok çalışabilir: materyalistlik, çıkarcılık, aşırı hırs, madde dünyasına odaklanarak maneviyatı kaybetme ve etiği zorlama enerjisi de verebilir. Karmik derecede yeni ay zamanlarında bu tarz eğilimlere dikkat edilmesini özellikle söylerim çünkü karmik dereceler karmik sınavları da hemen akabinde taşırlar.

İlişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar/sözleşmeler, birlik bilinci üzerinden test sürecindeyiz. Hukuğun evinde bir yeniay var. Bu mevcut hukuk sistemi değil sadece, evrensel hukuğu da temsil eden bir alan olduğundan dikkatli hareket edilmesi gereken bir süreçte olduğumuzun altını çizmekte. Mars onuncu evde ve retro fakat MC noktası Neptün ile kavuşuyor. Bu durum yanıldığımız, kendimizi kandırmaya yatkın olduğumuz konularla ilgili olaylarla karşılaşabilceğimizi gösteriyor. Ayartılmaya açık yönlerimizle ilgili durumlar belirginleşebilir ya da sınır geliştiremediğimiz konularla ilgili hayal kırıklıkları yaşayabiliriz. Süreç içinde yanılgılarımızla yüzleşeceğiz fakat bu bize hayatımızın ilgili alanlarında bakış açımızı değiştirecek olumlu bir dönemin başlangıcı da olabilecek. Üst satırlarda bahsettiğim gibi Mars dörtlü tetrad tutulum bölgesini taradığından; kökeni o dönemlere dayanan tamamlanmış işlerin ya da o zaman ki süreç içinde edindiğimiz temelsiz şartlanmaların bir şekilde şuanımıza etki edebileceğini de göstermekte.

  • Yapılması gereken, evvela adım adım ve küçük küçük ilerlemek.
  • Zihnimizi dışarıya odaklamak yerine kendimize odaklamak.
  • Mevcut durumlarla ilgili farklı bakış açıları geliştirmeye çalışmak.
  • Tek taraflı somut sonuçlarla ilgilenmek yerine, somut/soyut dengesini kurmaya çalışmak olmalıdır.

KAD’nin bulunduğu derece biraz enteresan. Bellatrix sabit yıldızı sahnede. Diğer yandan Güneş ve Ay da Spica’yı çalıştırıyor. Ancak Pluto ve Satürn Spica’yı destekleyen değil, baltalayan konumda çalıştığından bu konuya girmiyorum. Bellatrix sabit yıldızına dönecek olursam. Belalar, sorunlar ve sıkıntılarla alakalı bir yıldız olarak geçer. Evet Bellatrix biraz çalıştırır, yorar, mücadele ettirir, zorlar. Tüm bu zorlanmalar ve o zorluklarla mücadele etme şeklimize göre çok büyük olumlu dönemeçler, büyük kazançlar, şans ve fırsatlar da taşır. Sabit yıldızlar her zaman madde ve mana arasındaki dengenin kurulmuş olup olmamasına bağlı kılar vereceği destekleri. Tek yönlü olunması, mevcut desteklerin kişisel çıkar için kullanılması durumunda sahip olunan tüm güç, itibar, servet adına her ne derseniz deyin, dünyevi sahip olduğuyla sınar.

İkizler burcu bölgesindeki takımyıldızlar kişinin kendisini eğitmesi ile ilgili enerjiler taşır. Eğer kişi tekamül yolunda ilerlemiyorsa, kişisel olarak bilincini eğitemiyor, alt beyin – üst beyin dengesini sağlayamıyorsa desteğini ters yöne de çevirebilir. Hırs, manipülasyona meyilli olunup olunmadığı ve bilginin hangi amaçla kullanıldığı Bellatrix için önemlidir. Tam da bu bölge üzerinde yani Bellatrix’e yakın hatta kavuşum denilebilecek tutulumlara hazırlandığımız şu günlerde, kendimizi eğitmeye odaklanmak çok önemli olacak.

Olumlu anlamda, doğru mücadeleyi vermiş kişiler açısından oldukça önemli zamanlar olabilir. Ne zamana kadar? Sene sonu, Kasım ve Aralık ayları belirgin. 2021 yılı Mayıs ve Haziran ayları da benzer hakedişlerin çalıştığı zamanlar olacak. Yetmiyor bir de Jüpiter’in Kova burcunda ilgili dereceleri trine ile desteklemesiyle birlikte yıl genelinde çeşitli fırsatlardan söz edebilirim. Burda amaç içimizdeki çevheri açığa çıkarmak arkadaşlar.

Gelelim Terazi burcunun klasik yöneticisi Venüs’e ki bence bu yeni ayın en güzel kısmı da Venüs, Jüpiter, Uranüs arasında oluşan Grand Trine. Toprak Grand Trineleri, pratikliği, somut sonuçlar yaratma konusunda becerikliliği, sabrı, gerçekciliği, sorumluluk duygusunu ve bir parça da garanticiliği temsil eder. Ancak grand trineler de negatif çalışabilirler unutmayalım. Madde düşkünlüğü, garanti anlayışı ve aşırı çıkarcılık da toprak grand trinelerin gölge yönüdür.
Bu anlamda güven arayışımız, garanticiliğimiz, maddeciliğimiz ile ilgili de dönüştürücü enerjiler taşıuyor süreç. Açıklık, samimiyet, kontrol dürtüsünden vazgeçme ve var olan sorunlarımızla ilgili objektif değerlendrime yapma kabiliyetimiz artacak yeni ayla birlikte. Bu da sorunlarımıza çözüm geliştirme konusunda destek olacak bir enerji olabilir. Uranüs’ün etkisiyle; garanti altına almadan güvende hissetme duygusu geliştirmek daha kolay olacağından, normalde yüzleşemeyeceğimiz hassas durumlarla daha kolay başa çıkabileceğiz. Bu noktada kendimize ve başkalarına açık olmanın faydaları ile yüzleşebilir, özgüven sorunu nedeniyle aşırı maddeci taraflarımızı fark edebilir ve yeni düzenlemeler yapabiliriz.

Bu, olumlu olarak bir çok kişiye çok ani gelişme, kazanç ve ilerleme fırsatı da taşıyacak. Toprak grubunda bu tarz üçgenleri olanlar bir parça daha avantaj yakalayabilirler bu dönemde. Ani işbirlikleri, ani evlilikler, ani iş başlangıçları olabilir. Bu başlangıçlar, hemen yeniay döngüsüyle başlayan zaman diliminde değil daha çok Kasım ve Aralık aylarında olacak. Yani şu an bir nevi hazırlık safhası olarak çalışmakta.

İlişkiler ortaklıklar üzerinden test ve sınav getiren bir yeni ay olacağını yazmıştım başlangıçta. İnsan sahip olduğu bir dinamiği, ilişki ya da ortaklığa ne kadar yönlendirirse o kadar değerli olacağı sanrısına sıklıkla düşer. Fakat evren denge istediğinden genelde aşkın bir şekilde yönlendiren o dinamik uyum yaratmak şöyle dursun, gerilime ve dolayısıyla değer/değersizlik paradoksuna çok kolay dönüşür. Aşkınlık, insanın temel sorunudur aslına bakarsanız ve gökyüzünde AŞKINLIK sınavları var şu sıralar. Önemli olan sahip olduğumuz dinamikleri kontrolsüz şekilde aşkınlıkla ortaklıklarımıza yönlendirmek değil, dengeli bir şekilde yönlendirmektir. Aşkınlıklarımızı fark etmek, kontrolsüzlüklerimizi tanımlandırmaya çalışmak bu noktada oldukça önemli. KAD öğrenemediklerimizi öğrenmek adına hazır alan yaratmışken, her birimiz kendimize şu soruları soralım: -”Benim aşkınlığım ne?”

Yeni ay en çok Koç, Terazi, Yengeç, Oğlak burçlarının son dekanatında doğmuş kişiler ile ilgili derecelerde gezegenleri olanlar üzerinde etkili olacaktır.
Toprak ve su grubu burçları: Balık/Başak – Yengeç/Oğlak – Akrep/Boğa burçları bir parça daha avantajlı olabilirler. Grand trinelerin aktif bir desteği var çünkü…
Diğer taraftan Bellatrix sabit yıldızının desteği ise daha çok Ateş ve Hava grubu burçları üzerinde etkili olacak. Koç/Terazi – Yay/İkizler – Aslan/Kova burçları diğerlerine oranla daha destekleyici etki alacaklar.

Esen kalın

Görsel: Bilge Gündoğdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine − 1 =