15 Şubat 2014 Aslan Burcunda Dolunay

aslanburcundadolunay

15 Şubat 2014 Cumartesi gecesi TS ile yaklaşık olarak 01:54 civarı Aslan burcunun 26 derecesinde Dolunay meydana gelecek. Ocak ayından bu yana devam eden Jüpiter, Pluto, Uranüs T-karesine, ikinci bir T-kare eşlik ediyor dolunay anı, üstelik tam da dolunay ekseni üzerinde. Güneş, Ay, Satürn’den oluşan T-karede Ay Regulus sabit yıldızı ile kavuşum halinde. Anın haritasında Yay burcu 8 derece yükseliyor, İkizler burcu 8 derecede alçalıyor.Aslan’ın sevgi ve hayranlıktan beslenen doğası aidiyet duygusu geliştirmesi için önemlidir. Aidiyet duygusunun sevgi ve hayranlıkla ilişkilendirilmesi, aidiyet duygusunun salt sevgi ve hayranlık açlığına dönüştürebilir. Merkezden kaçan BEN duygumuz raydan çıkmıştır artık. Hal böyle MERKEZDEN ÇIKMAK olunca arz ve talepler alan ihlallerini de beraberinde getirir.  Ancak Satürn devrede ve gereksiz taleplerimizi dizginlemek için azıyı almış eline :)

Kibrimiz, ben duygumuz, egomuz, alışkanlıklarımız başkalarının üzerindeki etkimizi, ne kadar sevildiğimizi, ne kadar sözümüzün dinlendiğini, ne kadar dikkat çekebildiğimizi, gücümüzün sınırsızlığını elle tutup gözle görmeye iter biz insanoğlunu. Salt insan kimliğimizle, yaşamla ne kadar bütün olduğumuz, akışla ne denli uyum içinde olduğumuz konusundan uzaklaşır, hırslarımız, arzularımız, kimi zaman da özel olma isteğimize yenilir ve öz kimliğimizden uzaklaşırız. Durumun bizi getireceği nokta bu aşamada enerji vampirliği olacaktır. Dolunay anı sadece enerji vampirlerini değil, enerji vampirlerinin odak noktası haline gelen kişileri de ilgilendirmekte. Nasıl mı?

-kaybetme korkusu

-değersizlik duygusu

-hayır diyememe

-tekrarlayan melankoli

-özgüven sorunu

-irade zayıflığı

-suçluluk duygusu

-özel hissetme arzusu

-başaramama korkusu gibi zayıf noktalarınız varsa enerji vampirlerinin odak noktasındasınız demektir. Söz konusu vampirlerin, tüm bu güçlendirilmesi gereken yönlerinizin açıklarından beslendiğini bilseydiniz ne yapardınız? Kendi merkezine kanaat etmeyenleri merkezinizde ağırlamaktan yoruldunuz mu? Merkür’ün retro konumu yeni atılımlar yapmak yerine çözümü netleşmemiş, üzerinde fikir birliği sağlanamamış konuları neticelendirmek için oldukça etkili enerjiler taşıyor.

Merkür’ün retro hareketi, eski sevgili, eski ortak, eski arkadaş dönüşlerini yoğunlaştırabilir bu dönem. Tamamlanamamış, ders alınamamış konuların yeniden yapılandırılıp tamamlanması için dönüşler yaşayabilirsiniz. Dönüşlerin niteliği tekrar başlamak temalı değil sevgili dostlar, doğru dersi çıkarmak için gerçekleşen yüzleşme niteliği taşıyabilir, zira aynı suda iki kez yıkanılmaz. Bu hususu atlamamanızı ve duygularınızdan bağımsız olarak, objektif bakış açısıyla doğru dersi çıkarmak için çabalamanızı önerebilirim.

Dolunay anı, merkezden kaçanlar için sert deneyimler hazırlayabilir, ders alın ve ilerleyin diye. Merkez dengesini sağlayanların başarı, takdirle birlikte ani fırsatlar yakalaması söz konusu. Aynı amaçla işbirliği içinde yürüyenler bireysel haritalarının temsil ettiği alanlarca Regulus tarafından ödüllendirilerek başarı yakalayabilir.

Gördüğümüzü, görmek istediğimiz gibi idealize etmek yerine en saf, yalın haliyle, gözlemci kimliğiyle görmeye çalışmak yararımıza olacaktır. Gökler bu yaklaşımla hareket edebilecek kişilere yardım eli uzatıyor ve dönüşüm fırsatını da beraberinde getiriyor.

Öperim hepinizi, sevgilerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × four =