15 Ağustos 2019 Kova Burcunda Dolunay/Aydınlığa Açılan Kapı

15 Ağustos perşembe gününde 15:30’da 22°Kova burcunda baskın bir dolunay gerçekleşecek. 7. ve 8.ev stelyumlarının baskın olduğu bir dolunay yaşayacağız. Sırasıyla şans noktası, Astraea, Hades, Kronos, Kad 7.evde; Verteks, Merkür, Güneş, Venüs, Juno ve Mars ise 8.evde sıralanmış.

Dolunay 2.evde ve Aslan burcundaki stelyumları karşısına almış. Dolunay anı lordu Jüpiter, dolunay yöneticisi Satürn ve Uranüs. Dhanistha takımyıldızında gerçekleşecek olan dolunay, Uranüs’den ziyade daha çok Satürn etkisinde çalışıyor. İkinci önemli gezegen ise Merkür.

1 Ağustos yeniayının ardından Merkür düz pozisyonuna geri döndü ve o zamandan bu yana gelişen durumlarla ilgili bir tamamlama sürecine giriyoruz.

Aidiyet hissimizi masaya yatırıyoruz bu dolunayda. Kendimizi ait hissetmediğimiz çevreler, yapılar, topluluklar, kültürler, felsefelerle ilgili bir sona gidiyoruz. Hepimiz belli çevrelerde doğar büyür, sonra yeni çevreler oluştururuz. İnsanlar ve topluluklarla ilişkimizi, alma verme dengesini bir şekilde oturtarak doyumlu ve içi dolu bir hayat yaşarız  ya da ait olmadığımız çevrelerde kalmakta ısrar ederek, gözümüzü kapatmayı tercih ederiz.

Gözümüzü kapatmayı tercih ediyorsak, bazı zamanlarda bir şeyler olur ve gözümüzü kapatmış olmamıza rağmen, sanki zemin ayağımızın altından kaymaya başlamıştır. Daha sıkı kapatır, kendimizi teskin etmeye çalışırız.

-”Geçecek, geçecek, az daha sabret, geçecek”

Tüm teskinlerimize ve yok saymalarımıza rağmen gözümüzü ne kadar sıkı kapatırsak, zemin de o kadar şiddetli sallanmaya başlar. Zamanın efendisi Satürn yine iş başındadır, e bir de Pluto yakınındaysa, sıkıysa kapat gözünü kapatabilirsen :)

Kendimizi sevdiğimizi zannederiz. Üzerimize aldığımız yükler, alma verme dengesini oturtamadığımız ilişkiler, aşinalık/alışkanlıklarımız ve beklentilerimizin bir gün karşılaşacağı umudu ile gelmeyecek günü bekler dururuz aslında.

Zemin oynayarak aslında ”bu şapkadan tavşan çıkmazı” anlatıyordur. ”Ama kim şimdi yeniden başlayacak, yeni bir şeye başlamak kolay mı? Zaten beceremem ki! Tamam burası doyumlu değil ama güvenli, rahatım bozulsun da istemiyorum” 

Bir üst satırda bahsettim ya: kendimizi sevdiğimizi zannederiz diye. Tüm bu erteleme, katlanma ve rahatım bozulmasın bahaneleri kendimizi sevmediğimiz gerçeği ile neler yapabileceğimize olan inançsızlığımıza uydurduğumuz bir kılıftır aslında.

Korkuyoruz çünkü korkmamız gerektiği empoze edildi.

Becerilerimizin sınırsızlığını fark edemiyoruz çünkü bize yapamayacağımız söylendi.

İçi dolu olanı değil, korunaklı olanı tercih ettik çünkü buna karşı çıkanı başka türlü cezalandırıldığına şahit olduk.

Peki gerçekten öyle mi?

Evren, içinde yaşayan canlıları, o canlıların birbirini sevdiğinden daha koşulsuz ve daha çok sever arkadaşlar. Bunu bazen usul usul şefkatle gösterir, bazen de elinde sopa kaşları çatarak. Her iki önermedeki hangi yolu uygun buluyor olursa olsun bizim kendimizi sevdiğimizden, kendimize verdiğimiz değerden; bir başka insanın da bizi sevdiğinden daha fazla ve koşulsuz seviyor, değer veriyordur. O yüzden böyle anlarda hayıflanmak yerine ”vardır bunun da bir hayrı” demeliyiz.

Bu dolunay çok kuvvetli ve olumlu bir dolunay arkadaşlar. Hatta Aslan yeni ayından daha olumlu diyebilirim. Ancak KAD Aslan sürecini (Mayıs 2017 – Kasım 2018 arası) doğru değerlendiremediysek, süreçten faydalanma konusunda yetersiz kaldıysak bu dönem krizli haller bir parça fazla olabilir. Temmuzdaki tutulumları da kriter alarak söylüyorum, içinde bulunduğumuz bu dönemin, o dönemde eksik bırakılmış şeylerle de bağlantısı var.

Dışarıdan sana verilen direktifleri, söylenen sözleri, dayatılan zorunlulukları önce bir kenara bırak ve kendi karanlığının kapısını aç diyor Evren. O direktifi tutmana sebep olan ne misal?

İçindeki karanlığın kapısını açmaya bir kez cesaret ettiğinde, dışarıdaki kapı aydınlığa açılacak. Çünkü orası senin hazinen! Hep dışarıda aradığın hazine aslında senin içindeydi. Dönüp dolaştın onca zaman dışarıda ve hazineyi yine kendi içinde buldun!

Evet arkadaşlar taşıyıcı süreçlerin yaşanacağı pırıl pırıl bir dolunaya hazır olun. Dolunay, Uranyen ve Vedice göre bir çok konfigürasyonu ikili çalıştırıyor. Sorun olan, diğerkamlık bilinci oturmayan ya da tek taraflı diğerkamlık geliştirilmiş ilişkiler yapılar, şirketlerle ilgili bir sonlanma ve ayrılıklar dönemi başlıyor. Ayrılık kelimesinden korkmayın çünkü Satürn işin başında olduğundan hakedişinize göre yeni bir yapı kurulacaktır önünüzde. Elinizden geleni yaptıysanız alacağınız şey bunun net karşılığıdır.

Beraberinde artık yolun sonuna geldik fark edişlerinin de yoğun olacağı bir süreç olacak ay sonuna kadar arkadaşlar. İkili çalışmasından kastettiğim şey şu:

Eğer ortağınız, o ortaklığa eş zamanlı katılım sağlamamışsa, mevcut ortak gider ama daha verimli başka bir ortak gelir. Bu dönem hayatınızdan çıkan yapıların/kişilerin, ortaklığınıza etkili katılım değilde daha çok yük getiren tarafta olması muhtemel çünkü sistem şu sıra bunları temizliyor arkadaşlar. Ve herkesi önce kendi sorumluluğunu almaya yöneltiyor.

Ortaklık yapılarında kopuş ve yeni başlangıçlar olabilir

Yer/şehir/ülke/ev değişiklikleri, taşınmalar aktifleşebilir.

Emeğinizin takdirini yapıp diğerkamlık bilinciyle ortaklığınızı kutsayacak kişilerle, kadersel planınızdaki esas ortak, esas eş, esas aile ile karşılaşmaya hazır olun. Elbette bireysel harita hakedişine göre.

Tüm bunların farkında ancak dış koşulların elvermemesi sebebiyle durağan süreç içerisinde olanlarımız ise ihtiyaç duydukları desteğe fazlasıyla kavuşacaklar. Yeter ki kendi karanlığınızın kapısını açmaya çalışın! Gerisini Evren yoluna koyacaktır. Jüpiter dün akşama doğru S pozisyonundan da çıktı. Dolayısıyla çok hareketli bir dönem var önünüzdeki süreçte.

Yapılacak şey çok, gündem biraz hareketli olabilir. Yetişmekte, organize etmede zaman zaman kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz bu normal. Ancak bu dolunay taşıyıcı, nakil eden türde bir dolunay olduğundan: Kalıcılığa geçmek için önünüzdeki 30 – 45 günlük geçici yoğunluk ve yorgunluğa evet demelisiniz.

Jüpiter-Venüs-Güneş-Ay-Merkür ve Eris arasında büyük üçgen oluşuyor. Merkür Chiron arasında başka bir üçgen daha var. Aşağıda anın haritasında önemli yerleri belirginleştirdim.

Dolunayı önemli kılan diğer bir gösterge Regulus sabit yıldızının Ay içinde üç kez çalışması. 17 – 18 -19 Ağustos günleri Mars; 21 – 22 -23 Ağustos günleri Venüs; 29-30 Ağustos günleri de Merkür Regulusu aktifleştirecek.

Marsın aktifleştirdiği günlere özellikle dikkat edin. İmajınız, nasıl göründüğünüzle ilgili hezeyanlar artabilir. Mümkün olduğunca farkında olup beslemeyin derim bu düşünceleri. İşte o zaman gerçek cesaretimiz en verimli şekilde işleyecektir. Her ne yapıyorsak cesaretle, erdemli davranışlarla, dürüstlükle yapmaya gayret gösterelim. Bu düsturla hareket edersek önümüzde aydınlığa açılacak bir değil belki beş kapı bulacağız. Bu öyle bir dönem ki, açılmaz denen kapılar açılabilir, hayal bile edemediğiniz şeylerle tanışabilirsiniz.

Merkür, Venüs ve Mars hem Regulus’u peş peşe aktifleştiriyor, hem de yakın tarihlerde çok özel Yogalar oluşuyor gökyüzünde. Bununla ilgili başka bilgiler de vereceğim yakın tarihlerde.

Evet Dolunay her burçtan kişilere olumlu destekler verecek. Tabi herkesin bireysel haritasını çalıştırma şekline göre gelecek o destekler.

Ancak ateş ve hava grubu burçları bu dolunaydan bir tık daha fazla faydalanabilirler. İkizler, Terazi ve Kovalar başta olmak üzere Koç, Aslan ve Yaylar nispeten biraz daha şanslılar.

30 Ağustos İtibariyle de Başak, Boğa, Oğlak, Akrep, Balık ve Yengeçlerin yükseliş dönemi başlayacak.

Esen kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − five =