12 Aralık 2019 İkizler Burcunda Dolunay

12 Aralık sabah saatlerinde yılın son dolunayını yaşayacağız. 19°İkizler burcunda gerçekleşecek olan dolunay Neptün’ün sisli tarafı etkisinde olacak. Değişkenlerde oluşacak olan T-kareli dolunay, bir ayar tutturmakta zorlandığımız konuları gündeme getirerek, yeni yollar, yeni düzenlemeler, yaşamımızı daha verimli hale getirecek çözümler üretmemizi sağlayacak.

Dolunaylar olayların olgunlaşma ya da sonuçlanma evreleridir. Bu dolunay Kasım 2018’den bu yana geçen süreç içindeki bazı alanlarda kafa karışıklığı yaratan, yerli yerine oturmayan durumlarla ilgili netleşme ve tamamlanma enerjisi taşıyor. Neptün fokal gezegen konumunda olacağından yanlış anlama, yanılgılar, ikilemler ve aradığını bulmada zorlanabileceğimiz bir süreç olabileceğini gösteriyor. Bazı sonuçlar hayal kırıklığı yaşatabilir, beklenen ile sonuçlar da farklı olabilir. Neptün T-kareli dolunayda bu gibi durumlarla sıklıkla karşılaşırız ve çoğu zaman beklentilerimizin gerçekleşmemesine bağladığımız enerji o kadar fazla olur ki, sonuçlara hayıflanmaktan süreci ve sürecin getirdiklerini göz ardı ederiz.

Söz temsili hayal kırıklığı yaratan bir durumla karşılaştık. Söz konusu hayal kırıklığı aslında ilgilenmemiz gereken konunun doğrudan bir sonucudur. O nedenle evvela yapmak gereken şey: hayal kırıklığına zemin hazırlayan konuyla enine boyuna ilgilenmektir.

Yüzeysellik, kararımızda akılsal değil duygularımızın etkin olması, sabırsızlık, konsantrasyon sorunları, başkalarından çok kolay etkilenme, ayırt etmede yetersiz kalmak nedeniyle yaşıyor olabilir miyiz şu anı?

Bu dolunay ayırt etmenin önemini göstermeye çalışıyor bizlere. Doğru ayrıştırma, doğru kanılara varmada oldukça etkendir çünkü. Merkür dolunayda ayrıştırma konusunda biraz yetersiz kalan pozisyonda çalışıyor. Bu nedenle her ne olursa olsun mantığımıza güvenmenin faydasını göreceğiz.

Nedenleri tespit edip bununla ilgili iyileştirmeleri yapmadan sadece sonuçların dışsal faktörlerini kontrol altına alamaya çalışmak bu dolunayda yapılacak en olumsuz davranıştır.  Yetersiz olduğumuz yönleri fark etmek, zaaflarımızı anlamak, kendimizi yenilemek de bu dolunayı en olumlu şekilde değerlendirmek anlamına gelecektir.

Zaafını bilmek seni bir sıfır önde yapar

Zaafını bilip, zaafına yenilmemek seni iki sıfır önde yapar

Zaafını bilip, zaafına yenilmeyip, zaafını yenmek seni üç sıfır önde yapar.

Bu dolunayda ortaya çıkan belirsizliklere kızmak ya da şaşırmak yerine, teşekkür edelim. Kendimizi güçlendiriyoruz. Alışkanlıklarımızı kendimize, ruhumuza, gerçek kimliğimize göre güncellemeye yönlendiriyoruz. Hayal ettiklerimizle-gerçekte olanın ayrımını yapmaya yönlendiriliyoruz. Sadece bireysel olarak kendi tecrübelerimizle oluşturmuyoruz alt yapıyı. Aile ilişkilerimiz, toplum ilişkilerimiz, gelenekler, kültürel yapılar da alt yapımıza katkı sağlıyor ve topyekün koşullandırılıyoruz aslında. Güneş’in dispozitörü Jüpiter  1.evden 4.evdeki Uranüs’le olumlu etkileşim kurarak 26 Aralık Güneş tutulmasında olumlu başlangıç yapabilmek adına biraz sınıyor şuanda bizleri.

Kendimize dürüst olup, tüm koşullandırılmalardan, korku, gelenek görenek, önyargıların getirdiği zorunluluklardan özgürleşmek adına çok çeşitli fırsatlar sunuyor. Aslında bağlı olmadığımız ama bir nevi otomatiğe bağlanmış davranış kalıplarını bırakmak için fırsatlar sunuyor. Yani kendi doğamızın gerçeğiyle – zannettiğimiz doğamızın kapışmasıdır işin özü. Hangisini tercih edeceğiz? Hiç şüphesiz zanlarını bırakabilenler, ayrıştırma işini iyi yapabilenler Dolunaydan en fazla fayda sağlayacak olanlardır.

Ay, Alçalan noktası, şans noktası ve Bellatrix sabit yıldızı birlikte çalışıyor arkadaşlar. Sürekli aynı şeyi yapıp, sonuçlara hayıflanmayı tercih edenler açısından dolunay verimli olmayabilir. Ancak bu dönemi etkili biçimde değerlendirenler, kendini eğitmeye çalışanlar açısından çok sürpriz fırsatlar taşıyor.

Kurnazlık, hırs, sabit fikir, kurban/kurtarıcı yanılsamalarına takılmamaya özen gösterin arkadaşlar. Ne kadar çok takılırsak, aldatıcı koşullar, durumlar ve insanları o kadar kendimize çekeriz.

Dolunay sahtecilik konularını gündeme getirecek. Sahte para, sahte içki gibi şeylerden kaynaklı sorunlar taşıyabilir. Beraberinde hava yoluyla bulaşabilen virüsler ile göz sorunları artış gösterebilir.

Esen Kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 2 =