11 Kasım 2015 Akrep Burcunda Yeniay

11 Kasım 2015 Çarşamba günü Akrep burcunun 19 derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. 6 Ekim 2012’de başlayan Akrep Burcu Satürn seyrinin sonu 18 Eylül 2015’te tamamlandı. Geçmişte bıraktığımız bu 3 yılın tecrübesi ile yeni kapılara doğru geçeceğimiz bir zamandayız.

11-kasim-2015-akrep-burcunda-yeniay

Akrep yeniden yapılanmanın, kökten değişimin burcudur. Son 3 yıllık döngünün her birimizi getirdiği noktaya bakabilirsek, Akrep temasını daha net çözümleyebiliriz kanımca. Doğumlar-ölümler, birleşmeler-ayrılıklar, kazançlar-kayıplar, yitirdiklerimiz ve kazandıklarımızın, yaşam biçimimizi nasıl değiştirdiğini görebiliriz. Eminim memnun olanlarımız kadar, çok memnun edici olmayan olaylar da yaşayanlarınız olmuştur. Şöyle bir geriye dönüp baktığımızda arkamızda bir çok kapı bıraktığımız gayet açıktır. Her durumda, her şartta, olumlu-olumsuz ayırdetmeksizin, hayatın akışının köklü ve geriye dönüşü olmaksızın değiştiğini fark edeceksiniz.

İşte bu yeniay içinde bulunduğumuz anda durduğumuz yer ile olmak istediğimiz yer arasındaki imkansızlıkları ustalıkla çözebileceğimiz enerjiler taşıyor. Satürn baskısı kalktığından, evrensel imkansızlıklar nedeniyle altından kalkamadığımız olaylar artık evrenin şifalı ellerinin de desteği ile yeni başlangıç yapmaya sevkedecek bizleri.

Yeniay 5.evde doğuyor. 5.ev yaratımın, yaratıcılığın evidir. Orası bizim merkezimiz, bir nevi bizi nev-i şahsımıza münhasır yapan yerdir. Bu yeniay hayatımızın akış ve formunda, merkezimize ait reformlar yapabiliriz. Zihnimizin genişlemesi, algımızın açılması ile birlikte kavrayışımız artabilir. İçinde bulunduğumuz ilişki, çocuklarımız, kısacası ortak alandaki kimliğimiz üzerinde çalışmalar ve yeni başlangıçlar yapabiliriz. Kimimiz bireyselliğimizin önemini fark ederken, kimimiz önemsizliğimizin ve kendimizi bu denli değersizleştirmemizin altındaki nedenleri çözmeye yönelebilir. Neye yarayacak bu? Tabii ki bizi biz yapan özelliklerin farkında olmaya ve bu özelliklere sahip çıkarak geliştirmeye :)

Hayat bir yoldur. Yola çıkarken içinde bulunduğumuz şartlar, sahip olduklarımız, ihtiyaçlarımız, yeterliliklerimiz ile yolun bize sundukları (kimi zaman da kazandırdıkları) her zaman aynı değildir. Eğer yola çıkarken, yanımıza fazla eşya almışsak bir süre sonra yorulur, neyin ağırlık yaptığını saptamaya çalışırız. Ağırlık yapan şeyi bulmayan çalışırken iki kriteri baz alırız: bizim için değerli olanlar ve daha az değerli olanlar. Esas ağırlık yapan şey bizim için çok değerli olanlar kategorisindeyse yandığımızın resmidir :) Ne kadar önemli ya da ne kadar değerli olduğunu düşünüp onu bırakmaktan, yükümüzü azaltmaktan vazgeçeriz. Çünkü fazlalık olan şey olmazsa olmazımızdır. Bir süre daha yol alırız ve daha fazla yoruluruz. Yürüyüş esnasında, dinlenmek için verdiğimiz molalar sıklaşmış, aldığımız yol miktarı azalmıştır artık. Önümüzdeki yol uzundur ve bu şekilde ağır aksak gidersek gideceğimiz noktaya ulaşmamız zor olacak ve süreç uzayacaktır artık. Tekrar heybemize bir göz atar, asıl ağırlık yapan 1 eşyayı bırakmak yerine, bizim için önem derecesi daha az olanlardan özgürleşmeyi tercih ederiz. Doğruya, ondan vazgeçmektense, daha önemsiz bir kaç şeyden daha mantıklı gelir bizlere. Onu da at…. bunu da at…. Yeter ki değerli olan şeye dokunma.  Biraz daha yol alırız, taa ki daha da ağırlaşana kadar. Sonrası daha ilk başta tespit ettiğimiz fakat bir türlü kendisinden geçemediğimiz değerlimizi bırakmak zorunda kalırız. Onca yol gittik, madem baştan bıraksaydıkta bu kadar yorulmasaydık diye pişmanlıklara gark ederiz kendimizi.

Yolun başında fazlalığı fark edip ayıklama cesareti ve azmi gösteren hem daha çabuk yol almıştır, hem de daha az yorularak ilerlemiştir…. İŞTE BU YOLA GÜVENDİR. İlk başta da dedim ya ”hayat bir yoldur”. O yolda bir sonraki an ihtiyaçlarımızın ne olduğunu bilemeyiz. Çoğu zaman yol ve yolculuk belirler ihtiyaçlarımızı. Önce belirler, sonra ihtiyacımız olanı karşılama ya da tamamlama  fırsatı verir. Daha ilk başta yanımıza aldıklarımızın çoğu, daha ilk baştan fazlalıktır aslına bakarsanız ;) İşte AKREP yola güveni temsil eder. Yanına aldığı tek şey içindeki istek, azim ya da kararlılıktır. O bilir, sadece azmi yanına alan aslında her şeyi alır. Bu nedenledir ki Akrep yola uyumu temsil eder.

Bu yeni ay bulunduğumuz yer ile varmak istediğimiz olmak istediğimiz yeri daha net algılayabiliriz. Mevcut durumun, ulaşmak istediğimiz noktaya ters olduğunu kavrayanlarımız olacaktır. Ulaşmak istediğimiz şeyden bizi alıkoyan her ne ise onunla ilgili yeni başlangıç yapma zamanıdır şimdi :)  Yol ayıklama istiyorsa ayıklayın, tamamlama istiyorsa tamamlamaya koyulun. Kısacası yol ile bir olun. İşte bu gerçek emektir. Gerçekten emek vermeyenler, veriyormuş gibi yapanlar yol alamaz çünkü Jüpiter Başak burcunda. Arının saflaşın ve yol alın :)

Öperim hepinizi… sevgilerimle…

 

“11 Kasım 2015 Akrep Burcunda Yeniay” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + eighteen =