11-13 Aralık 2018 Ay Hareketleri

Gece saatlerinde Ay Kova burcuna giriş yaptı. 13 Aralık öğle saatlerine kadar duygular ile birlikte aklımızın da biraz mantıkçı ve yenilikçi çalışacağı zamanlardan geçeceğiz. Özellikle bekleyen işler, ertelenmiş konuları masaya yatırmak için iyi bir kaç gün. Hani vardır ya; bir şeye başlarsınız ama devamını getiremez, sen biraz bekle dersiniz. Bu bekleyişe alma, bazen motivasyon eksikliği, bazen bilgi/tecrübe eksikliğindendir. İşte başlangıcı yapıp bir nedenle, beklemeye aldığınız ya da bir kenara koyduğunuz bir çok konuyla ilgili fark edişler söz konusu olabilir.

Bazen yollar tıkanır ilerleyemeyiz. Tıkanan yolları, konuları tekrar açmak için yeni bakış açıları, yeni yöntemler geliştirmemiz gereklidir. O yöntemler arasında ”acaba bu mu?” ”acaba şu mu?” diye karar veremeyiz. Doğru cevabı bulduğumuzda da bazen hemen harekete geçemeyiz.

11, 12 ve 13 Aralık tıkanıklık yaşadığımız, çözüm geliştiremediğimiz konu ve kavramlarla ilgili farkındalık kazanmak adına oldukça olumlu bir süreç olacak. İhtiyaç duyduğumuz bakış açıları ile birlikte daha önceden karar verdiğimiz ama harekete geçmek için beklediğimiz konularla ilgili aksiyon alabiliriz.

Özellikle 12 Aralık akşam saatleri bu anlamda oldukça olumlu enerjiler taşıyor. Aynı saatler, ruhsal çalışmalar, ibadet konuları yanında yaratıcılıkla ilgili işler açısından da oldukça verimli olabilir.

Bugün öğle sonrası saatlerinde Akrep burcundaki Venüs ile kare açı kuracak Ay Kova :) Tahammülsüzlük, başkalarını yok saymak ve biraz takıntılı haller ile yeme içme isteğinde artış söz konusu olabilir. Duygusal manipülasyon, tembellik, ”hep bana, hep bana” tarzı tuhaf davranışlar sergileyebilir ve bilhassa çevremizdeki kadınlarla ufak sorunlar yaşayabiliriz.

Akşam saatleri Ay ve Jüpiter arasında oluşan yumuşak açı içinde bulunduğunuz konulara kalıcı çözümler getirmenin yanında, ortaklaşa işler, insanlarla aranızdaki bağları kuvvetlendirmek açısından önemli enerjiler taşıyor. Öğle civarı oluşan dengesiz hallerin aksine, daha pozitif, dingin bir hava hakim olacak. Grup çalışmaları, organizasyon, sosyalleşmek gibi konularla ilgili planlama yapmak açısından avantajlı saatler.

13 Aralık öğle saatlerinde Ay Kova burcundan çıkmaya hazırlanırken, kendi yöneticisi ile hoş etkileşim içerisinde olacak. Çabuk ilerlemesini istediğiniz işlere başlamak, var olan konuları çabucak sonuca ulaştırmak daha kolay olacak. Son altı aylık süreç içerisinde bir sonuca bağlanmayan durumlar açısından verimli bir zaman olabilir.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 + eleven =