10 Mayıs 2013 Boğa Burcunda Halkalı Güneş Tutulması ve Yeni Ay

10 Mayıs 2013 cuma gecesi sabaha karşı 03:26 civarı Boğa burcunun 19 derecesinde bir güneş tutulması, takibinde Yeni Ay deneyimleyeceğiz. Güneş ve Ay tutulmaları normal Yeni Ay ve Dolunayların 10 katı fazlası enerjiler taşır hayatımıza ve etkisi 4 ila 6 ay arasında değişen bir değişim döngüsü başlar. Bırakılması gereken ne ise bıçak gibi kesip atılarak bırakılır ve yeni enerjilerin kabulüne göre değişim kolaylıklarla oluşur. Bu dönemdeki edinimler kalıcı nitelik taşır.

Geçen yıl Kasım ayında Akrep ve İkizler burcunde gerçekleşen tutulmalar bir çok Akrep ve İkizler burcunun hayatında yeni bir evre başlattı. Bitmesi gereken ilişkiler bitti, bir çoğu işten ayrıldı, çalışmayanlar iş buldu, evlenmeyi düşünenler pat diye ayrıldı, bazıları hayatında yeniden düzenlemeler yapmak adına daha önceden cesaret edemedikleri her ne varsa cesaret edip yapmak zorunda kaldı, bir kısmı ise hala direniyor. O zamandan bu zamana hayatında değişime direnenlerse artık direnemeyecek zannımca. Öngörülerim bu yönde :)Cuma gecesi gerçekleşen tutulma, Türkiye konumuna göre tam tutulma değil, parçalı bir tutulma. Tam tutulmalarda etki, pat diye gündeme düşerek ilk etapta sarsıntı yaratan deneyimken, halkalı yada parçalı tutulmada zamana yayılır ve birden sarsmaz. Ay tutulmaları duygular ve dişil enerji üzerinde etkiliyken, Güneş tutulmaları eril tarafımız, kimliğimiz ve İRADEMİZ, hayatımızdaki erkek, baba figürü ya da egomuz üzerinde etkilidir. Görmezden gelinen, üstü örtülmeye çalışılan, yok sayılan her ne varsa tutulma etkisiyle gün yüzüne çıkar.Amaç bu alanlarda düzenleme yaptırmaktır. Eğer iradenizi nefsani istekleriniz için kullanıyorsanız, basit bir tabirle tutulma etkisi bu yönünüzü terbiye etmekle ilgilenecektir. Eğer iradenizi kullanamıyor, başkaları için kendinizi yok sayıyorsanız da bu kez evren iradenizi kuvvetlendirmek için kolları sıvayacaktır.

Genel olarak tutulmalarda panik havası halinde, şu sorularla karşılaşıyorum ” Acaba beni çok mu etkileyecek? Ya hayatım alt üst olursa? Yine mi kötü olaylar? ” Dostlarım evren durduk yere kimsenin başına çorap örmez! Başınıza çorap örülmüş gibi hissediyorsanız illa ki vardır bir nedeni. Tüm seminerlerimde buna değiniyorum ve ısrarla şunu söylüyorum ” Yolunda gitmiyorsa birşeyler mutlaka dönüp kökenini bulun ” diye. İşte o zorlukların niyeti de onu buldurtmak size. Anahtar cümle ise KARARLILIK!

380675_549257165103450_1124958605_n

Ttutulma etkisi irademiz, eril tarafımız, egomuz, baba-eş figürümüz, yaşam enerjimiz üzerinde etkili olacak. Mars, Güney Ay düğümü, Merkür’ünde Güneş ve Ay’la birlikte Boğa burcunda sıralı olması, güven, rahatlık, ALIŞILMIŞ olana eğilimli olma, eski, bize zarar veren ama denenmiş olana duyulan güvene meyletme etkisini temsil ediyor.  Bir örnekle açıklamam gerekirse – Herkesi ve herşeyi eleştiren karakteristik yapımızın, her ortamda olabilecek herşeyi üzerine alınıp eleştiriliyormuş gibi hissetmesi ve bu hayali saldırılara karşı savunma hali alması- Kişi böyle bir deneyim yaşarken olması gereken o anki hissettiği durumun kökeninde kendi eleştiriciliği ve bu huyun ona zarar verdiğini farketmesi iken, tutulma anındaki etkiyle, kendiyle yüzleşmek istemeyip, herşeyi eleştirmeye devam etmesi gibi alışkın olduğuna güvenmesi durumu söz konusu olabilir. Yüzleşmediğiniz müddetçe gelecek zamanlarda daha zor daha ağır deneyimleri de davet etmiş olursunuz hayatınıza. Sonra vay ben duymadımıdı, vay beni ikaz etmedileridi, vay şöyleydi vay böyleydilerinizi evren iplemez benden söylemesi, dimedi dimeyin!!! :)))

Evet tutulma ve takip eden 15 gün içerisinde baba figürlü rüyalarınıza dikkat edin. Çünkü süreç içerisinde özellikle, dönüşüm ve tutulmadan etkileneceklerin, baba ve baba figürü ile ilgili rüyalar görmesi olası. Lütfen dikkatle inceleyin bu tarz rüyalarınızı ve bir bütün olarak ele almaya çalışın. Hisleriniz, durumunuz, yaptıklarınız her biri bir mesaj içeriyor unutmayın. Gelecek Eylül ya da Ekim ayı bu dönemdeki yeni başlangıçların tohumunu alma zamanıdır. İşte o zaman net olarak göreceksiniz bazı şeyleri. Eğer emek verdiyseniz mutlaka geriye dönüşünü alırsınız :)

Marsın Güney Ay düğümü ile kavuşumu ve Kuzey Ay Düğümü ile karşıtlığı, alışkın olana güvenden dolayı, yanlış yol seçimlerini yada sürüye uyma eğiliminin başarısızlığı tetikleyeceğini işaret ediyor. Tutulma döngüsünde enerji kontrolünüzden çıkabilir çünkü aynı zamanda Güneş te bu kavuşuma eşlik ediyor. Aşırı uçlarda gezinmek ve aşırı uçlarda kararlar alarak egosal eylemlerde bulunmak tüm bu potansiyeli kül etmenize sebep olabilir. Kesin ve net olarak bu yüksek enerjiyi yapıcılığa yönlendirmek durumundasınız!!!

Özellikle çocukluk döneminde babayla ilgili travma yaşamış kişiler için bu süreç altın değerinde fırsattır. Enerjinizi yapıcılığa yönlendirip ya bu travmayı gönüllü çözersiniz ya da evren zorluklarla çözdürtür. Bu dönemde bildiğinize de fazla güvenmeyin, çünkü en çok sıkıntı bildiğinize imanınız yüzünden gelebilir benden söylemesi! :) Plüton’un bu alanda Mars, GAD ve Güneş’le kurduğu açı İradenin gücünün, yeniliğe ve dönüşüme kendini açmanın, korkularınızın üzerine gidebilmenin faydasını deneyimleterek ruhsal iyileşmeye olanak sağlıyor.

Yine duygusal alanda bastırılmış olan şeyler depresyon, melankoli ve ajitasyon etkisi vermekte. Bir nevi kendine acıma, kendini yetersiz görme ve bunun hıncını ilişkide bulunan kişilerden çıkarma yada üstünü örtmek için hedef saptırma gibi durumlarda söz konusu olabilir. Kendinize açık olmak zorundasınız Sevgili dostlar… Saklandığınız bahanelerin ardından gün ışığına çıkmak zorundasınız. İçinizde bastırdığınız her ne varsa önce kendinize itiraf etmek zorundasınız. Chiron’un sesine güvenin ve kendinize acımaktan vazgeçin. Kendinize izin verdiğiniz oranda iyileşeceksiniz emin olun :) İletişimin gücünden faydalanın ve kendinizle iletişime geçin, kendinizle konuşun. Sanki karşınızda biri varmış gibi farzedin ve kendinizle konuşun. Bırakın bastırdıklarınız söz olup aksın zihninizden, gönlünüzden dilinize.

Geçmiş hayattan gelen ego tabanlı sorunları çözmek için iyi bir zaman bu zaman. Özellikle bencillik, gurur, takdir edilme arzusu, onaylanma isteği, popülarite meraklılığı, kibir gibi sorunları çözmek için çok etkin bir dönemsesiniz. Bireysel haritasında Boğa, Akrep, Aslan ve kovanın 10 ila 28 derecesi arasında gezegeni olanlar, özellikle de Satürn, Pluto, Neptün gibi kollektif gezegenleri yerleşmiş olanlar geçmiş yaşamda gelen kalıpları çözmek için deneyime açık durumdalar. Bunun ne kadar farkında olursanız o denli kolaylıklarla aşarsınız bazı şeyleri, direnmekse sorunları büyütmekten başka bir işe yaramaz ki, bununda en büyük zararı yine kendinizedir emin olun! :) Satürn’ün Chiron ile üçgen açısı, zaafları, korkuları, aşırılıkları, yetenekleri, irade gücü ile KENDİNİ BİLENE EVREN YAR VE YARDIMCI olacaktır, hemi de uzun dönemi kapsıyor bu evrensel yardım eli! Neptünün bu bağlantıya eşliği ise hayallere yaklaşma, rüyaları gerçekleştirme gibi şans yaratan hediyeler verecek kendiyle yüz yüze gelebilmişlere. Bunu değerlendirin artık yahu :))))) Evren daha ne yapsın artık size :))))))))

Diğer bir konu da yakın ilişkilerdeki bilinçaltı sorunları!!!!! İlişkilerde zorlanma, içini açamakta güçlük çekme bu nedenle samimiyet kuramama. Direkt davranışlar yerine içten pazarlıklı tutumlar görülebilir. Tüm bu saydıklarım tamamen bilinçaltı sorunları ile ilintilidir ve çoğu da ilişkide bulunulan kişi ile ilgili DEĞİL bizzat şahsınızın fantezilerinin bir ürünüdür! Açık tutumlar, uyum içinde olmak, DOĞAL olmak anahtar cümle! Alkol tüketimine dikkat! Belki de alkol alışkanlığın altında bu sorunlardan kaçış vardır kim bilir? :)))) Çünkü haritasında bu açı olanlar buna meyillidir! Çünkü alkol tüketiminde ipin ucunu kaçırmışların ipin ucunu kaçırmasının altında sorunlardan kaçış vardır akabinde de müptelalık getirir :))) Alkolizmin kökeninde bu mantık vardır :)

Evvvet sevgili dostlar durum budur. Etkileri yukarıda açıklamalarıyla yazdım. Burç detaylarını seminer günü yayınlayacağım. Detaylı anlatım için Seminerlerime katılabilirsiniz. Kendinize mukayyet olun, bildiğinize fazla güvenmeyin, duygularınızı bastırmayın, sağa sola çemkirmeyin, sükunetli olun :) Hadi bakalım öperim hepinizi :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + one =