1 Mart 2014 Balık Burcunda Yeniay

1 Mart 2014 Cumartesi günü TS ile yaklaşık olarak 10:01 civarı Balık 10 derecesinde bir Yeni Ay doğuyor. Yeni Ay toplumla ve topluluklarla bir olduğumuz, sosyal yaşantımızın bireysel kimliğimizle harmanlandığı yer olan 11. evde gerçekleşiyor ve Chiron ile Güneş ve Ay kavuşum halinde. 2013 son çeyreğinden bu yana öncü grup burçlarından Yengeç – Oğlak ve Koç üzerinde Jüpiter – Pluto – Uranüs arasında oluşan gerilimli T-kare bilindiği üzere bu Yeni aya da eşlik etmekte. Yeni ayın Yengeç burcundaki Jüpiter’e trine, Pluto’ya sekstil açı yapması kişinin içsel kaynakları konusuna dikkat çekmeye çalışıyor. Güneş, Ay ve Chiron’un Sabit yıldızlardan Antares ve Alderbaran’ a kare çekmesi ve bu sabit yıldızların ASC ve DC noktaları ile kavuşum halinde olması Yeni Ayın önemine dikkat çekmekte.Balık burcu iç görü burcudur. Bu burç içinde gerçekleşen Yeni Ay ve Dolunayların etkileri, enerjiyi içe yöneltmek ve cevabı dışarıda sanılan olay, durum ya da soruların cevabını içeride bulmaktır. 1 Mart ve takip eden bir haftada gönül gözünüz içinizde olsun.

Hedeflerimiz ideallerimizi gerçekleştirmek için ne kadar uygun topluluklar arasındayız ya da herkesin diline adeta pelesenk ettiği  şu meşhur BÜTÜN kavramının bir parçası olarak hangi birimiz bireyselliğimizi gerçeklerden uzaklaşmadan duruma uygun eylemlerle destekledi? Olayların ucu nasılsa bana dokunmuyor diye ya da irademizi kuvvetlendirmediğimizden, içimizdeki acize yuları kaptırdığımızdan, kaçımız uzatmaları devam eden maçın sonlanması için hakemin düdük çalmasını bekliyoruz? İçimizde varettiğimiz tüm güvenlik duvarlarına, tüm alışkanlıklara gözümüzü dikerek bakmak şöyle dursun, yan gözle dahi bakmaktan imtina edip şifa bulmak uğruna Ahmet ve Mehmet’in kapısına kuyruk olduğumuzu farkettik mi?

Çevremizde oluşan ve  tüm gerçekliğiyle farketmemizi bekleyen onca olay ve durum varken, ”aman ne gerek var, ben sessiz kalayım ne olur ne olmaz” diyerek gelmez günü beklemeye gark olanlarımız az mı?

Sosyal paylaşım sitelerindeki durum iletilerinde ona buna laf giydirmek ya da yol yordam öğretmek amacıyla yazılan özlü sözlerin manalarını içsel bilişle kaçımız farkettik? Spritüel akımların bir kolundan başlayıp diğer koluna ulaşacağım, şunu da öğreneyim bunu da satayım derken kaçınız dış dünyada olanı, olduğu gerçekliğiyle görmeye çalıştı? Toplumun parçasıysak, toplumun gidişatından da sorumluyuz hiç kusura bakmayın. Cenk meydanında düşünce gücüyle kendimi korurum deyip kenara çekilirsen kendi sınırlarını da kaybedersin çok net!!!

Herşey içimizde başlar ve dışarıya yansır. Çare sizsiniz, çare içinizde ve çözüm de uygulamaktan en çok imtina ettiğiniz yerde. Sistem çok net bir şekilde dağılması gereken yapıları dağıtmak üzere, bitmesi gereken durumları bitirmek üzere tam gaz devam ediyor. Bitişler değişimle birlikte yeni başlangıçları doğuracak çünkü. Eğer birşeyler yolunda gitmiyorsa- üstelik tüm yapıcı zannettiğiniz yaklaşımlarınıza rağmen – bir dönüp bakın iradenizde kaçaklar mı var? Şunu unutmayın hakem düdüğü çalıp maçı sonlandırmayacak asla! Düdüğü çalacak sizsiniz, kendinizi düdüğü çalarak, maçı kendiniz bitirebilecek konuma getirmeye çalışacaktır Evrensel enerjiler sizi. Lilith 3.evde ve Ay düğümlerine kare çekerek ikinci bir T-kare oluşturuyor. Yani kuvvetlenmeyen irade, kendini rahatlıkla ifade etmekten kaçındığından mütevellit, olayları, durumları, bireyselliğini yalnış algılayabilir. Bu da yalnış değerlendirme ve yalnış yol planlarını da beraberinde getirebilir. Doğru yerdemisiniz soru bu aslında :)

Güneş ve Ayın Chiron ve Neptün’le kavuşumu irade ve duygular üzerinde bir SIFIRLAMA :) vazifesinde yenilenme imkanı sunuyor. Yardımsever, işbirlikçi, diğer insanların rahatını ve refahını idealleştirilmemizi ve bunları yaparken fırsatçılara karşı uyanık olmamızı sağlıyor.

İdealist yanlarımızın ve hayallerimizin kendimize ve başkalarına zarar vermeden, gerçekle bağlantımızı kopartmadan hayatımızın önemli bir parçası olarak devam edebilmesini sağlıyor.

Söz konusu insan olunca, her birimiz olmayacak düşlere dalabiliriz. Gerçeklik algısı burada işlerimiz kolaylaştıracaktır. Zira bir müddet sonunda büyük ve boş hayaller peşinde koştuğumuzu farkederek KENDİ KENDİMİZİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATABİLİRİZ.  İşte bu anlarda içimizden gelen cesaretin akıldan mı yoksa zaafiyetimizden mi geldiğine ehemmiyetle eğilelim. Zira cesaret akıldan gelirse cesarettir! Değilse Cehalettir!! Yaşamın gerçeklerini kabul etmek de güçtür. Bu durumda genellikle yanlış karar verebiliriz. Hele bir de baskalarindan kolay etkilenir, hayalperest bir yapımız varsa :))) Gerçeklik algısı erdemdir!

Tüm genel etkilere bakarsak ikili ilişkiler, toplumsal ilişkiler ve iş ve ortaklıklarda gerçeklik algısının şirazesinin kaydığı durumlarda, ani başlangıç ve kopuşlar gelecektir. Yaşamınızda olan kopuşlara direnmek yerine bu sonuca ortam hazırlayan iç dinamiklerinizle uzlaşmaya çalışın. Bunun için de bu dinamiklerinizi besleyen anılardan da bi zahmet özgürleşin ki yer açılsın. Bilirsiniz Evren boşluk sevmez.

Evet Sevgili Dostlar Yeniay iki sabit yıldıza kare çekiyor demiştik. Ölüme, kayıplara, düşüşe işaret bir açı bu. Alderbaran temalı tutulma, yeniay ve dolunaylarda yaşamını yitirme yani ölüm olabileceği gibi, Gücü kontrolsüzce kullanan kişilerin yıkımla sonuçlanacak süreçlerinin başlangıcı olduğu görülmüştür. Bunun için etkili İlk tarih Mayıs 2014, ikinci ise Şubat 2015. Bakalım evren neyler :) Kendinize iyi bakın. Öperim hepinizi, sevgilerimle….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 11 =