19_ekim_koc_burcunda_ay_tutulması_evreninkizi

19 Ekim 2013 Koç/Terazi Aksında Ay Tutulması ve Dolunay

Yavaşla
Hiç acele etme
Düzelir
Gerçekçi olmaya karar verdiysen eğer
Sakin ol
Sakin ol

Bazen
Bir dostun cesaretini kırmak çok zor
Anlıyorum
Ama bir düşün
Bir tek sen değilsin
Kapı kapalı
Ama senin zihnin de kapalı

İzin ver anlatayım sana
Yakınma
Bir de iyi tarafından baksana
Aç gözlerini
Boşalt zihnini
Çok da kötü değil
Allah aşk demektir
Ve aşk her yerdedir

Yapabileceğinin en iyisini yap
Fazlası olmak zorunda değil
Aç kollarını
Şimdi tam zamanı
Kaderinle iyi geçinmek istiyorsan
Dayan
İyileştir hasta kalbini
Ve tadını çıkar bu yolculuğun

Yavaşla
Hiç acele etme
Düzelir
Gerçekçi olmaya karar verdiysen eğer
Sakin ol
Sakin ol

19 Ekim 2013 Cumartesi gecesi sabaha karşı 2:51 sularında Koç/Terazi aksının 25 derecesinde Ay Tutulması ve Dolunay gerçekleşecek. Ankara merkezli tutulma anı haritasında geçen Yeni Aydaki gibi başak Burcu 4 derece yükselmekte, Balık burcu 4 derece alçalmakta. Ay tutulmaları Dolunayların 10 katı büyüklüğünde enerjiler taşırlar ve tutulma sonrası yeni bir döngü başlamasına olanak sağlarlar. Dolunayların, hayatımıza bulunduğu konum konularınca tamamlanmayı ya da sonlanmayı sağlayacak olaylar taşıdığını hep söylerim yazılarımda. Attığımız adımların, aldığımız kararların, her türlü eylemlerimizin olduğu kadar, üstünü örttüğümüz sorunlar, anlaşmazlıklar, yüzleşmekten kaçındığımız gerçeklerin de görünür hale geldiği çok özel olaylar yaratır Ay tutulmaları. Normal Dolunaylarda tamamlanma sonrası adım adım yeni başlangıçlar varken, Ay Tutulmalarında somut ve güçlü  enerjilerle olay yaratacağından etkisi bir anda gelir ve bir anda yeni yollar sunar önümüze. Normal dolunaylarda arkanızı dönerek görmek istemediğini her gerçek Ay tutulması anında arkanızı dönüp, olanı yok saymanıza olanak vermez artık. Bir çok kişinin hayatında tutulmalar sonrası yeni başlangıçlar olmuştur.

Kızımız Ayşe, tutulmadan 3 ay evvel nişanlandığı sevgilisi Mahmut’tan, tutulma sonrası pat diye ayrılıverir. Çok geçmeden 3 ay sonra da Onur’la nikah masasına oturur :) Ay tutulmaları sonrası sıkça karşılaştığımız durumlardır bunlar. Peki ne olmuş ta kızımız Ayşe, o deliler gibi sevdiği Mahmut’tan bir anda uzakmıştır? Mahmut ne yapmıştır ki bu peri masalı(!) aşkı son bulmuştur? Tüm bu soruları oluşturan sıfat tamlamaları işin görünen kısmına ait aslına bakarsanız! Peki gerçek kavramı sadece gözün gördüğüyle mi oluşur? Tabii ki hayır! Olay pat diye gerçekleşmemiştir. Sonucu oluşturan sorunların evveliyatı vardır.Misal;

-Tembellik edilmiş, sorunlar çözüm için masaya yatırılmamıştır.

-Sorunların kaynağı, muhatapların iç dirençleriyle bağlantılı olduğundan üstü örtülmüştür. Yüzleşmek ağır gelmiştir çünkü o an.

-Arada hiç peri masalı gibi bir aşk olmamıştır, kişiler yine içsel kaynaklı orantısız enerjiler yüzünden bu aşkı peri masalı olarak idealize etmeyi yeğlemişlerdir.

-Ayşe Mahmut’un isteklerine cevap veriyor ama ihtiyaçlarına cevap vermiyordur ya da tam tersi Mahmut Ayşe için.

Fakat an gelmiştir, kızımız Ayşe de, oğlumuz Mahmut’ta aşk sandıkları şeyin aslında alışveriş ya da sadece alış ya da sadece veriş olduğunun farkına varmışlardır. Belki de oğlumuz Mahmut’un üçüncü bir şahıs olan Fitnat ile ilişkisi ortaya çıkmıştır. Kızımız Ayşe de hasır altı ettiği herşeyle bu yasak ilişki sebebiylen yüzleşmek durumunda kalmıştır çünkü hasır altındakiler hasırın ansızın çekilmesiyle gün yüzüne çıkmıştır artık.

Belki de kızımız Ayşe hayatımı tek başıma sırtlarımcı biridir. An gelmiştir yardıma ihtiyacı olmuştur da bir bakmıştır ki Mahmut daha kendi sorumluluğunu yüklenemiyor… Bunların her biri bu aşkın bitmesini besleyen şeylerdir.

Koç/Terazi aksında oluşan Ay tutulmaları ikili ilişkileri, ortaklıkları yönetir. Bu demektir ki Koç ve Terazi burçlarının ikili ilişkileriyle ilgili durum değişiklikleri önümüzdeki 2 yılın döngüsünün temel konusu. İlla Koç burcu ya da Terazi burcu olmanız da gerekmez bu aks üzerinde gezegeninizin olması yeterli. Artık size hizmet etmeyen iş ve ilişkiler sonlanır. Bu sonlanmanın temeli ise ihtiyaçlarınız! Bireysel haritanız potansiyel ihtiyaçlarınız hakkında ipuçları verir. Evrensel ihtiyaçlarınıza hizmet etmeyen, tökezlemenize neden olan ya da sizi geri götüren ne varsa Veleddalin Amin!  İçinde bulunduğunuz ilişki ve ortaklıklar artık sizin önümüzdeki iki yıllık döngüdeki yol programınıza ait potansiyel ihtiyaçlarınıza hizmet etmiyor cevap vermiyorsa sonlanır. Hizmet ederim demekle, hizmeti verebilecek şartlara sahip olmak birbirinden farklıdır canlarım sakın birbirine karıştırmayın. Hizmet için gönüllü olup, yeterliğe sahip olmayanlar sistem tarafından sistem dışına illaki atılır. Yani karşınızdakinin ya da bizzat kendinizin ”ben altından kalkarım” demesine fazla da takılmayın! Derse de, derseniz de gerekli şartlara sahip olamadığından mütevellit taş çatlasın 2 ay sonrasına kadar geciktirebilir nihai sonucu!

Ancak her son yeni bir başlangıcı da beraberinde getirir. Getirir de essahtan sonlandıysa! Buradaki SONDAN kastım terketmeniz ya da terkedilmeniz, ortağınızdan ayrılmanız değil. Bu sona gelişteki payınızın ve bu payı besleyen yönünüzün size ne kadar zarar verdiğini farketmeniz!!!! Eğer biterse bitsin, ben bildiğimiz okurum ”Amasya’nın bardağa biri olmazsa biri daha” dersen, yeni başlangıcın sonu da, sonucu da bir öncekini aratmakta altta kalmaz unutma! Niyeti salih olanın yolu açılır. Salih nedir?

1. ahlaka uygun

2. hayırlı fiil, iyi iş

3. işe yarar, uygun

4. haklı olan, itikatlı

5. yarar, yakışır, elverişli, uygun.

6. salahiyeti(olurluğu) bulunan, yetkili( o işi gerçekleştirebilecek vasıflara sahip olan).

Hayatınızda bir eksik varsa, ona yer açıp açmadığınıza bakın! Evren boşluk sevmez illa ki doldurur. Eksikliğini hissettiğiniz şey ne ise onun için gerekli boş alan yaratın. Bunun için de eksikliği ihtiyaç haline getirin. Eksik var ancak yer yoksa fazlalıklara bir göz gezdirin. Muhakkak ki hayatınızda gereksiz bir kalabalık vardır. Buldunuz mu? Hah işte bulduysanız, hemen çöpe atmayın!!!! Neden bu kadar tuttuğunuzu görmeye çalışın. Bulun demiyorum zira o gözünüzün önündedir de sizin gözünüzü bi kapamışlığınız vardır! O fazlalığı orada tutmanıza sebep olan ne? Kendinize güvensizliğiniz mi? Tutkunuz mu? Sabit fikirliliğiniz mi? Değersizliğiniz mi? Egonuz mu?  bunu tespit edin ve ondan sonra o fazlalığı ahlaklı bir şekilde hayatınızdan çıkarmak üzere çalışın! Öyle attım gitti demekle olmaz :) Kaybettim diyorsanız, aldığınız bu dersi de kaybetmeyin zira onu da kaybederseniz evrensel sistem aynı dersten tekrar sınava çekecektir sizi unutmayın :)

İlişkiniz mi bitti, terk mi edildiniz? Önce olanı kabul edin. Sonra neleri yapmakta dozu aştığınızı, neleri ise ısrarla yapmak istemediğinize bakın. Karşınızdakini hayatınızın merkezine oturtup, kendinizden mi vazgeçtiniz? Sevgi hizmettir dediniz de başkalarına hizmetten kendinize hizmeti mi unuttunuz? Karşınızdakinin yalan söylediğini bile bile kendinize inanmak için gerekçeler, sudan sebepler mi yarattınız? Yoksa kendi değersizliğinizle yüzleşmemek için höykürmekten başka birşey yapmadınız mı ilişkiniz adına? İyi niyeti suistimal etmeyi mi tercih ettiniz? Ya da kendisini suçlu hissettirmeye çalışıp karşınızdakinden beslenmeye mi çalıştınız? Bunları bulup yolunuza devam edin. Ama her durumda hayatınızdaki fazlalıkları temizleyin! Bu fazlalık ister bir insan olsun, ister bir inanç, ister bir tabu, ister bir içsel direnç farketmez…. Yer açmak için önce bu fazlalıklardan arınmak zorundasınız! İşte rezonansınızı yükseltecek olan bu fazlalıklardan arınmaktır. Zaten rezonansı yükseltmeden de yeniye yer açamazsınız, kopyasını yaşarsınız :)

Birbirinin gelişimine hizmet edebilecek yeterliğe sahip çiftler ortaklıklar bir sonraki aşamaya taşınmak üzere ilişkilerine, ortaklıklarına daha olumlu şartlarla devam ederler. İlişkisi farkındalıkla yürüyen çiftler evlilik yoluna, çocuk sahibi olmak yoluna adım atarlar. İş konusunda, terfi, daha olanakları yüksek bir yere geçiş yaparlar.  Yani niyeti salih olanlar tutulmadan karla çıkanlar olacaktır. Bu şanslı gruptan olan niyeti salihlere şimdiden hayırlı olsun diyorum.  Olur ya tutulmadan olumsuz etkilenenlere ki, o her ne ise onu iradeniz belirledi bunu unutmayın, niyetinizi salih etmeye çalışın diyebilirim ancak. Çalışın ki, 2 yıllık süreçte siz de emeklerinizin karşılığını alabileceğiniz sonuçlar yaşayasınız!

Bu sıralar sıkça karşılaştığım şey sorunuzun net cevabını alabilmek! Şu kişiyle ne zaman evleneceğim, onunla mı olacak, işlerim ne zaman düzelecek vs… Bakın işlerin düzelmesini istiyorsanız, evren işi düzeltmez, size işleri düzeltebilmeniz için fırsatlar verir. Siz bunu ya kullanırsınız ya kullanamazsınız. İşte bu fırsatları görebilip göremeyeceğinizi farkındalığınız belirler!

Aman Tanrım filminin bir sahnesinde, üstüne üstüne gelen hayattan bunalmış ve çaresini kaçmakta bulmuş olan Lauren Graham’ın şikayetlerine karşılık Morgan Freeman’ın sözleri aslında bunun özeti gibi;

 

” Biri sabretmek için dua ettiğinde sence tanrı ona sabır verir mi? Yoksa ona sabırlı olması için  fırsat mı verir? Biri cesaret için dua ederse, yaradan ona cesur olabileceği bir fırsat verir, cesaret vermez! Biri ailesinin daha yakın olması için dua ederse, sence tanrı onlara sıcak sevgiler mi gönderir, yoksa sevmeleri için fırsat mı verir? ”


Kaderinizi, karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmekteki beceriniz belirler dostlarım. Sadece o günü bekleyerek, o günün getirilerine ulaşamazsınız! Evrenden durumu düzeltmesini beklemeyin, durumu düzeltebilmeniz için fırsatlar yaratmasını isteyin ve o fırsatı layığıyla değerlendirmeye çalışın. İşte bu tutulmalar bunun için var! Silkinin ve kendinizin farkına varın diye. Transitleriniz karşınıza fırsatları çıkarır. Siz o fırsatları değerlendiremiyorsanız bu transitlerinizin değil sizin sorununuzdur! İnin şu sırça köşklerinizden, bırakın şu kibrinizi de hayata karışın :) Siz hiç birşey yapmazsanız, sonucun hiç bir şey den başka birşey olmasını da beklemeye hakkınız yoktur!

Gelelim teknik mevzuata:

Tutulma anı, yine T-kare oluşuyor gökyüzünde. Ancak bu kez Koç/Terazi aksı ile Yengeç burcunda. T-kareler ile ilgili yazımı mutlaka okuyun zira 5 Ekim’deki Yeni Ayda Güneş – Uranüs ve Pluto arasında bir T-kare oluşmuştu. T-kare alanındaki sorunun çözümü Yengeç burcundaki Jüpitere kalmıştı. O yazımda belirtmeştim bu hususu :) İşte 19 Ekim’de Jüpiter niyeti salih olanlara çözüm için fırsat ta veriyor! Değerlendirebilene tabi.

Bknz:http://www.evreninkizi.com/t-kare-dualitede-takili-kalmak/

Güneş Ay ve Jüpiter arasında oluşacak T-kare ilişki alışverişlerdeki dengesizlikler üzerinde etkin olacak. Egosal çıkışlar, maske davranışlar, merkezini kaybetmek gibi etkiler taşıyor. Yolunda gitmeyen şeyleri gün yüzüne çıkaracak, alışverişlerdeki dengesizlikleri göz önüne serecek, ilişki kurma biçiminizi sorgulamanıza neden olacak olaylara hazırlıklı olun. Odak noktası sen- ben-  biz. Biz olabildik mi? Aile içi görevler, sorumluluklar, nitelikler üzerine düzenleme getirecği kesin bu tutulmanın. Önceliklerimiz artık değişebilir tutulma etkisiyle. Uranüs Pluto ise tam kare oluşmuş, yenilik ile devam eden durum arasında kalmak karar verememek, sınırlanmış hissetmek eğilimleri sarabilir. Hiç bir değişim sancısız olmaz :) Sancılı değişimler sağlamdır :)

Akrep Burcundaki Kuzey Ay düğümü, Merkür ve Satürn tutulma anı 7.eve 120’lik bakış atıyor. Üstelik sırtını da Jüpiter’e ve Chiron’a dayamış.  Tadından yenmez bu dayanışma :) Niyeti salih olanlara müjdeeeee :) Kendini bilme yolunda ilerleyenlere yumuşak etkilerle işlerine, ilişkilerine güzel enerjiler taşıma olanakları sağlıyor, bu kombinasyon.  Mars Pluto arasında oluşan trine açı ise atılacak adımlar, yapılacak işler konusunda cesaret ve yüksek konsantrasyon gücü veriyor. Kem küm ler yerine eylem ve kararlılık hakim olacak anlaşılan :) Amma velakin kök çakrasından zoru olanlara yaramayabilir bu Mars Pluto açısı, zira yapıcı özelliğinden çok yıkıcı özelliği besler. Kök çakrasından zoru olanlara hırs, intikam, manipülasyon, kurban psikolojisi olaraktan enerjiler taşır tikkat ediverin! Çakranıza sahip olun :)  Koç burcundaki Uranüs ile Yay burcunda seyreden Venüs’ün birbirlerine göz kırpmaları, ani bitişlerin yine ani başlangıçlarla yeni aşklara  sebep olacağının sinyallerini veriyor.  Kıssadan hisse: Ağzınızı değil, Gözünüzü dört açın!!!!

Öperim hepinizi sevgilerimle :)

Yavaşla
Hiç acele etme
Düzelir
Gerçekçi olmaya karar verdiysen eğer
Sakin ol
Sakin ol

Bazen
Bir dostun cesaretini kırmak çok zor
Anlıyorum
Ama bir düşün
Bir tek sen değilsin
Kapı kapalı
Ama senin zihnin de kapalı

İzin ver anlatayım sana
Yakınma
Bir de iyi tarafından baksana
Aç gözlerini
Boşalt zihnini
Çok da kötü değil
Allah aşk demektir
Ve aşk her yerdedir

Yapabileceğinin en iyisini yap
Fazlası olmak zorunda değil
Aç kollarını
Şimdi tam zamanı
Kaderinle iyi geçinmek istiyorsan
Dayan
İyileştir hasta kalbini
Ve tadını çıkar bu yolculuğun

Yavaşla
Hiç acele etme
Düzelir
Gerçekçi olmaya karar verdiysen eğer
Sakin ol
Sakin ol

 

Yazıyı Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir